Miedź koloidalna stosowana jest wewnętrznie w stanach niedoboru miedzi oraz zewnętrznie w celach pielęgnacyjnych i dezynfekujących. Miedź skutecznie zwalcza drobne rodniki odpowiedzialne za procesy starzenia się oraz wspomaga leczenie grzybicy i łagodzi stany zapalne skóry. Poprawia wygląd włosów, skóry i paznokci, ponieważ aktywnie uczestniczy w procesie syntezy kolagenu i elastyny. Miedź koloidalna wpływa także na produkcję dopaminy oraz wspiera metabolizm witamin i niektórych pierwiastków, na przykład żelaza. Maści z miedzią są przydatne do leczenia przewlekłych chorób skóry. Ponadto miedź redukuje nadmierną potliwość i neutralizuje przykry zapach.

Miedź koloidalna wykazuje silne właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne – niszczy szerokie spektrum drobnoustrojów, a ponieważ pozostaje aktywna także po wyschnięciu, to jej działanie jest dłuższe niż innych środków dezynfekujących. Cząsteczki miedzi hamują procesy metaboliczne drobnoustrojów, co dodatkowo wpływa na skuteczność preparatu. Dzięki technologii Silver One molekuły miedzi przybierają postać nanoaktywnych płatków, a nie jonów, a zatem mają bardziej rozwiniętą powierzchnię, przez co wykazują skuteczniejsze działanie. Taka budowa gwarantuje także lepszą przyczepność do różnych powierzchni.

Do czego może być stosowana miedź koloidalna?

Silne właściwości antybakteryjne miedzi koloidalnej wykorzystywane są w wielu różnych dziedzinach – nie tylko w medycynie. Miedź koloidalna jest składnikiem kosmetyków – zapewnia czystość biologiczną i zapobiega niepożądanym reakcjom alergicznym. Koloidy miedzi są także komponentem środków bakteriobójczych wykorzystywanych w rolnictwie. Zapobiegają rozwojowi chorób wśród zwierząt hodowlanych oraz dezynfekują powierzchnię, a także zabezpieczają pędy roślin przed czynnikami chorobotwórczymi.