• Neutralizatory kwasów i zasad

  • Parametry

Neutralizacja agresywnych substancji chemicznych. 

Szereg neutralizatorów wykorzystywanych do redukcji skutków poparzeń wywołanych działaniem substancji chemicznych takich jak kwasy i zasady. Szeroki zakres stosowania, zarówno w pracy, warsztacie jak i domu.

Neutralizacja agresywnych substancji chemicznych. Do redukcji skażeń kwasami i ługami.

Jak działają neutralizatory kwasów i zasad?

Neutralizatory kwasów i zasad to substancje chemiczne lub produkty, które służą do wyrównywania poziomu kwasów i zasad w danym układzie chemicznym, w wyniku reakcji chemicznej. Neutralizacja polega na skompensowaniu nadmiaru kwasów lub zasad w danym środowisku przez dodanie odpowiedniej ilości substancji o przeciwnym charakterze chemicznym.

Kwasy i zasady różnią się od siebie pod względem charakteru chemicznego:

  • Kwasy to substancje, które oddają jony wodoru (H+) do roztworu wodnego. Charakteryzują się niskim pH.
  • Zasady to substancje, które przyjmują jony wodoru (H+) z roztworu wodnego. Charakteryzują się wysokim pH.

 

Reakcja neutralizacji polega na połączeniu kwasu i zasady w odpowiednich proporcjach, co skutkuje tworzeniem soli i wody. Reakcja ta ma na celu zneutralizowanie zarówno nadmiaru kwasu, jak i zasady, prowadząc do uzyskania obojętnego pH w roztworze.

Neutralizatory kwasów i zasad w naszym asortymencie

Dostępne są u nas neutralizatory do kwasów, neutralizatory do zasad oraz uniwersalne neutralizatory zobojętniające zarówno kwasy, jak i zasady. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem — w ofercie mamy między innymi utrwalacze fotograficzne i wiele innych produktów. 

Neutralizatory do kwasów i zasad służą do neutralizowania substancji agresywnych chemicznie do bezpiecznego poziomu pH. Stosowane są także do redukcji skażeń. Nasze preparaty znajdują zastosowanie w każdym domu i firmie, są bezpieczne dla skóry i mają wysoką zdolność neutralizacji.