Wiele obiektów, budynków i pomieszczeń wymaga regularnej dezynfekcji. Popularną metodą rozprowadzania specjalistycznych preparatów jest zamgławianie, które jest szybkie i dokładne.  Rozpylanie suchej mgły jest niezwykle popularne, a przy zastosowaniu właściwych środków, wyjątkowo skuteczne. Sprawdź, jakie preparaty będą najlepsze!

Najpopularniejsze środki do dezynfekcji

Celem dezynfekcji jest całkowite zniszczenie drobnoustrojów, takich jak wirusy oraz bakterie. Metod odkażania jest wiele, ich skuteczność w dużej mierze zależy od rodzaju powierzchni, która ma zostać jej poddana, jak i od zastosowanych środków chemicznych.
Wśród najczęściej używanych preparatów stosowane są:
  • środki do dezynfekcji na bazie wody utlenionej,
  • płyny fluorescencyjne,
  • środki z nanocząsteczkami.
Oferowane przez nas preparaty do dezynfekcji mogą być stosowane w gabinetach lekarskich i weterynaryjnych, na oddziałach szpitalnych oraz w karetkach. Można je wykorzystać w publicznej przestrzeni, w firmach i biurach, pojazdach komunikacji zbiorowej, zakładach przemysłowych itp.

Jakie preparaty do zamgławiania?

Metoda zamgławiania cieszy się ogromną popularnością, z uwagi na swoją skuteczność. Zastosowanie specjalistycznych preparatów o sprawdzonym składzie ułatwia uzyskanie pożądanego efektu. Różnią się one typem substancji aktywnych, wśród komponentów tych środków znajdują się głównie nadtlenek wodoru oraz srebro koloidalne. Dzięki możliwości wyboru preparatu można go dobrać do rodzaju odkażanego obszaru lub powierzchni.
Dezynfekcja zamkniętych pomieszczeń polega na uwolnieniu takiego preparatu wraz z silnym strumieniem powietrza. Powstała mgła w krótkim czasie rozprzestrzenia się we wnętrzu i dociera w każde miejsce. Jednocześnie można zdezynfekować ściany, sprzęty, podłogi oraz powietrze.