Zamgławianie jest metodą dezynfekcji przeprowadzanej poprzez rozpylanie suchej mgły. Jest to w pełni bezpieczna i nieinwazyjna metoda, którą często stosuje się w przestrzeni publicznej, na przykład w biurach i środkach miejskiej komunikacji. Środek dezynfekujący zostaje rozpylony w zamkniętym pomieszczeniu poprzez silny strumień powietrza i szybko rozprzestrzenia się po wnętrzu, docierając do każdego zakamarka i szczeliny.

Dezynfekcja przeprowadzana jest z użyciem zamgławiacza, czyli generatora mgły. Dezynfekcja i zamgławianie Red'Ox to technika wykorzystująca dwutlenek wodoru i srebro koloidalne. Red'Ox to woda wodorowa o silnych właściwościach utleniających. Skuteczność dezynfekcji opiera się na oddziaływaniu tlenu na drobnoustroje. Red'Ox odświeża i dezynfekuje, a srebro koloidalne wzmacnia działanie bakteriobójcze i zabezpiecza przed ponownym zasiedlaniem przez mikroorganizmy.

Gdzie można stosować suchą parę?

Zamgławianie jest metodą sterylizacji i często wykorzystywane jest w gabinetach lekarskich i placówkach medycznych. Dezynfekcja sucha parą może być stosowna na blokach operacyjnych oraz w karetkach – pozwala na szybkie i skuteczne zatrzymanie rozprzestrzeniania się wirusów i drobnoustrojów. Zamgławianie Red'Ox jest często wybieraną metodą dezynfekcji biur, restauracji, szatni, saun, laboratoriów, sal chorych i pokoi socjalnych. Red'Ox nie uszkadza aparatury medycznej ani delikatnego sprzętu elektronicznego – preparat posiada atest UN.

Zamgławianie jest także metodą fumigacji palet, która jest wymogiem w przypadku opakowań drewnianych wykorzystywanych w transporcie międzynarodowym. Red'Ox może być rozcieńczany z czystą wodą i wykorzystywany do zmywania powierzchni, aczkolwiek w przypadku silnych zabrudzeń możliwe jest stosowanie środka w wersji nierozcieńczonej.