Magnez jest nazywany pierwiastkiem życia, ponieważ uczestniczy w 300 procesach biochemicznych organizmu. Decyduje o prawidłowej pracy układu odpornościowego i nerwowo-mięśniowego, bierze udział w budowie kości i zębów, zmniejsza ryzyko rozwoju nadciśnienia tętniczego, niedokrwiennej choroby serca, arytmii, astmy i cukrzycy typu 2. Jego niedobór może naprawdę utrudniać życie, powodując zawroty głowy, stany lękowe, drażliwość, bezsenność i depresję. 
Preparat określany potocznie jako olejek magnezowy, tworzy na skórze jedwabiście miękką warstwę, jednak tak naprawdę nie zawiera żadnego oleju. Z chemicznego punktu widzenia jest nasyconym roztworem chlorku magnezu – heksahydrat i ważny składnik wody morskiej.  
Magnez odgrywa ogromną rolę dla układu trawiennego, oddechowego, limfatycznego, nerwowego i krwionośnego. Bezpośrednio wpływa na słuch, wzrok, funkcjonowanie serca i wielu innych. Żadna komórka nie jest w stanie wytwarzać własnych kopii bez jego udziału. Dlatego tak ważna jest jego suplementacja przez cały rok.  
Olejek magnezowy jest szybko działającym i bezpiecznym środkiem dostarczającym do naszego ciała ten pierwiastek przez skórę, tzw „transdermalnie”. Poprzez nią dociera bezpośrednio do krwiobiegu i jest stąd transportowany wprost do komórek, układu limfatycznego , tkanek i kości.  
Głównym miejscem magazynowania magnezu są kości (52,9%), mięśnie (27%) i tkanki miękkie (19,3%). Magnez dociera przez skórę znacznie szybciej niż prze układ trawienny. Trawiony magnez ma trudności w dotarciu do zwapnionych tkanek i kości. Związane jest to ze skomplikowanymi procesami metabolicznymi układu trawiennego. Magnez użyty doustnie wykorzystywany jest na poziomie 30-50%. Natomiast ten transferowany drogą transdermalną jest przyswajany w 100%. Z tego powodu wszelkiego rodzaju skurcze mięśniowe ustępują niemal natychmiast do aplikacji olejku magnezowego.  
 
Dzienne zapotrzebowanie magnezu dla osoby dorosłej wynosi odpowiedni:  
• dzieci od 1-3 lat – 80 mg,  
• dzieci od 3-9 lat – 130 mg,  
• chłopcy od 10-18 lat – 240-410 mg,  
• dziewczęta od 10-18 lat – 240-360 mg,  
• kobiety – 310-320 mg,  
• mężczyźni – 400-420 mg,  
• kobiety ciężarne – 360-400 mg,  
• kobiety w okresie laktacji – 320-360 mg.  
 
 
Olejek z magnezem może być stosowany przez wszystkich, którzy mają problem z dostarczeniem magnezu z pokarmem lub chcą dodatkowo wspomóc regenerację organizmu. Docenią go osoby borykające się z różnymi problemami skórnymi i potrzebujące odprężenia. Wmasowany w skórę, skutecznie walczy z nadmiernym łuszczeniem się i swędzeniem. Dzięki właściwościom antybakteryjnym skutecznie niweluje podrażnienia powstałe w wyniku trądziku lub stanów zapalnych związanych z uszkodzeniem skóry. W okresie wiosenno-letnim pomocny jest dla alergików – walczy z objawami swędzenia skóry i pojawiającymi się na skórze plamami alergicznymi.  
Olej magnezowy może być z powodzeniem stosowany codziennie zarówno profilaktycznie, jak i docelowo. Jego regularna aplikacja szczególnie polecana jest osobom mającym problemy skórne. Aktywni fizycznie powinny stosować go po każdym treningu, a alergicy codziennie przez cały okres pylenia. Aplikacja olejku magnezowego jest łatwa. Co ważne, olejek bardzo szybko się wchłania.  
 
Regularne stosowanie zapewnia dostarczenie dawki magnezu, niezbędnej dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Olejek można stosować do nacierania, sporządzania na jego bazie produktów kosmetycznych, do kąpieli relaksujących. Zdecydowanie poprawia samopoczucie oraz komfort snu.  
Aplikowany na skórę, uzupełnia codzienne zapotrzebowanie organizmu na magnez, który jest jednym z najważniejszych pierwiastków potrzebnych do życia. 
 
Jak rozpoznać niedobór magnezu?  
 
Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, czy nie występują u nas:  
bóle i zwroty głowy,  
rozdrażnienie,  
ogólne osłabienie.  
Mogą też nadmiernie wypadać włosy, a paznokcie będą wyjątkowo łamliwe.  
Częste skurcze, kłopoty z pamięcią oraz drgania powiek również mogą być znakiem, że powinniśmy zwiększyć poziom magnezu w naszym organizmie.

Więcej o korzyściach stosowania oliwek magnezowych:
www.magolie.pl