Do pielęgnacji skóry coraz częściej wybieramy produkty oparte na składnikach pochodzących z natury, które dzięki rozwojowi technologii produkcji pozwalają na zastosowanie coraz to nowych dodatków w tym coraz szerszej gamy pierwiastków. Jednym z popularnych stała się w ostatnich latach miedź, która występuje w tkankach organizmu człowieka i wpływa między innymi na wygląd jego skóry.

Koloidalna miedź – co to jest takiego?

Kosmetyki na bazie pierwiastków nie są nowością, gdyż na szeroką skalę wykorzystuje się w nich złoto i srebro, jednak coraz częściej producenci dodają do nich miedź, a szeroka gama tego typu produktów pojawia się u coraz większej liczby dostawców. Co prawda kojarzy się ją przede wszystkim z właściwościami przeciwgrzybicznymi, ale należy pamiętać, że miedź to pierwiastek, który występuje w naszej krwi. Pobudza układ krwionośny do pracy i przez to szybszej regeneracji organizmu. Pomaga też wchłaniać żelazo oraz witaminę C, korzystnie działa na pracę mózgu i pamięć.

W kosmetykach wykorzystuje się jej skłonność do ochrony tkanek przed wolnymi rodnikami. Ma zdolność do syntezy elastyny i kolagenu, dlatego pomaga w regeneracji tkanki łącznej. Docenia się jej właściwości przeciwstarzeniowe, dlatego dużo produktów skierowanych do cery dojrzałej ma w sobie właśnie ten pierwiastek. A jej działanie antybakteryjne sprawia, że występuje również w preparatach do cery trądzikowej.

Kosmetyki z miedzią

Kremy z miedzią wpływają na regenerację i wzrost naskórka, jednocześnie zwiększając jego elastyczność i jędrność, co daje się zauważyć już po pierwszych zastosowaniach. Wygładzają również pierwsze zmarszczki. W zależności od produktu można poprawić kondycję nie tylko skóry, ale i włosów oraz paznokci.

Żele z miedzią można stosować również na włosy. Optymalizuje mikrokrążenie, dzięki czemu cebulki włosowe są lepiej odżywione i bardziej wytrzymałe. Stosowanie preparatów z tym składnikiem poprawia barierę ochronną skóry, dzięki czemu staje się ona odporna na zanieczyszczenia z atmosfery. Miedź reguluje również potliwość.