Miedź koloidalna to preparat do suplementacji cennego mikroelementu, odgrywającego niezwykle ważną rolę w organizmie. Specjalna formuła nanoaktywna ułatwia wchłanianie i działanie tego ważnego pierwiastka. Przeczytaj nasz krótki wpis. Dzięki niemu dowiesz się, jak ważną rolę w organizmie pełni miedź, dlaczego warto dbać o jej odpowiedni poziom, jakie ma zastosowanie zewnętrzne. 

Miedź to jeden z najważniejszych mikroelementów w organizmie. Występuje w czerwonych krwinkach, białkach ustrojowych, przeciwciałach i w wielu narządach wewnętrznych, regulując ich pracę. Wpływa na produkcję dopaminy, ważnego neuroprzekaźnika. Uczestniczy w metabolizmie witamin (głównie witaminy C) i innych pierwiastków (przede wszystkim żelaza). Pobudza regenerację tkanki łącznej poprzez syntezę kolagenu i elastyny. Wyraźnie poprawia wygląd skóry i włosów. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Naturalnie występuje głównie w wątrobie, orzechach, grzybach, ostrygach, pełnoziarnistych produktach zbożowych, zielonych warzywach liściastych i pestkach dyni.

Kiedy stosować miedź koloidalną?

Miedź koloidalna to mieszanina, w której stopień dyspersji jest tak duży, że fizycznie sprawia wrażenie homogenicznej. Zastosowana technologia „Silver One” sprawia, że cząstki nabierają kształtu owalnych płatków o strukturze nanoaktywnej, a nie jonów. Dzięki temu mają dużą przyczepność do różnych powierzchni i są wyjątkowo skuteczne. Produkt jest przebadany laboratoryjnie metodą AAS, zgodnie z normą PN-EN ISO 11885:2009 i przechowywany w ciemnych butelkach chroniących przed światłem.

Miedź koloidalna może być stosowana wewnętrznie w stanach niedoborów miedzi, diecie ubogiej w produkty w nią bogate i zewnętrznie do pielęgnacji skóry. Zwalcza wolne rodniki, spowalnia procesy starzenia, łagodzi stany zapalne i wspomaga walkę z grzybicami. Przydatna jest w przewlekłych chorobach skóry, a także profilaktycznie dla poprawy jej wyglądu. Redukuje także nadmierną potliwość i przykry zapach potu.