Substancje chemiczne stosowane z materiałami światłoczułymi to bardzo szeroka grupa preparatów o różnorodnym zastosowaniu. Praca z materiałami światłoczułymi wymaga doboru odpowiednich substancji oraz bezpiecznego postępowania podczas ich stosowania, zgodnie z obowiązującymi zasadami. Wyjaśniamy, jakie substancje chemiczne są najczęściej stosowane podczas pracy z materiałami światłoczułymi.

Czym są materiały światłoczułe?

Materiały światłoczułe to materiały fotograficzne, dzięki którym możemy cieszyć oko wywołanymi zdjęciami. Wyróżniamy kilka rodzajów materiałów światłoczułych m.in. pozytywne oraz negatywne.

Do często stosowanych materiałów światłoczułych zaliczamy:

  • papier fotograficzny,
  • taśmę filmową,
  • matrycę światłoczułą,
  • niektóre formy stosowane w poligrafii.

Zastosowanie materiałów światłoczułych wymaga odpowiedniego doboru preparatów chemicznych, które służą m.in. w celu wywoływania i utrwalania obrazów, a także stosowania niektórych technik fotograficznych. Dobór odpowiednich preparatów powinien uwzględniać nie tylko ich zastosowanie oraz rodzaj materiału światłoczułego, ale także wysoką jakość, która w dużej mierze decyduje o efektach pracy fotografa.

Preparaty chemiczne do materiałów światłoczułych

Substancje chemiczne stosowane w przypadku materiałów światłoczułych to m.in. azotan srebra, amidol, boraks, bromek sodu, bromek potasu, różnego rodzaju chlorki, hydrochinon, fenidon, calgon. Wśród grupy substancji chemicznych stosowanych w fotografii wyróżniamy m.in. związki redukujące, konserwujące, alkalizujące, wybielające.

Oferujemy profesjonalne preparaty utrwalające i wzmacniające wywoływane obrazy, które cechują się bardzo wysoką jakością, gwarantując komfortową pracę z materiałami światłoczułymi. W asortymencie naszego sklepu znajdują się np. wywoływacz i utrwalacz do srebrowej techniki fotograficznej, wzmacniacz do cyjanotypii, zestawy odczynników, woda dejonizowana i wiele więcej.  W naszej drogerii chemicznej dostępne są jedynie czyste i precyzyjnie wyselekcjonowane substancje chemiczne. Specjalizujemy się w produkcji preparatów chemicznych o różnym przeznaczeniu, dzięki czemu możemy zagwarantować ich najwyższą jakość oraz niezawodność zastosowania zakupionych produktów.