Magnez jest niezwykle ważnym pierwiastkiem, niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bierze udział w wielu procesach biochemicznych, wpływa na układ odpornościowy i nerwowy. Jego niedobór powoduje bolesne skurcze, drażliwość, zawroty głowy, a nawet stany lekowe. Można go uzupełnić dzięki oliwkom magnezowym. Jak się je stosuje?

Charakterystyka oliwki magnezowej

Oliwka magnezowa to nasycony roztwór chlorku magnezu. Tworzy na skórze jedwabistą, wyjątkowo miękką warstwę, która ułatwia jej pielęgnację. Ma oleistą konsystencję, mimo iż w swoim składzie nie zawiera oleju. Może być wzbogacona o wapń, potas, cynk, krzem, selen i inne minerały. Doskonale się wchłania, a organizm przyswaja znacznie więcej magnezu niż podczas spożywania suplementów z tym pierwiastkiem.

Nasze oliwki magnezowe zapobiegają niedoborom cennego składnika. Dociera on w głąb tkanek dzięki największemu organowi – skórze i naczyniom włosowatym. Dzięki temu odżywia, regeneruje, nawilża i odpręża.

Sposoby wykorzystania oliwki magnezowej

Oliwkę magnezową można wcierać w skórę podczas masażu relaksacyjnego. Warto ją dodać do wieczornej kąpieli, która świetnie rozluźni ciało, również w przypadku obrzęków, stłuczeń i stanów zapalnych. Oliwka to skuteczny środek do eliminowania nieprzyjemnego zapachu stóp i sprawdzony antyperspirant. Wystarczy się nią lekko spryskać. Naniesiona na skórę ze zmianami trądzikowymi, pomoże w ich niwelowaniu.

Kosmetyk ten może być stosowany profilaktycznie i w przypadku zaobserwowania określonych dolegliwości.

Wcieranie jej w skórę pomoże uporać się z jej łuszczeniem i swędzeniem. Warto ją aplikować po każdym wysiłku fizycznym. Doskonale uzupełni kremy i balsamy do ciała. Należy ją nanieść przed tymi preparatami, wówczas wzmocni ich działanie.