Wolne rodniki są naturalną częścią ludzkiego organizmu, których normę określa zgodność pomiędzy nimi a antyoksydantami. Problematyczny staje się ich nadmiar, do którego przyczyniają się złe nałogi, takie jak alkohol i palenie papierosów, opalanie się, dieta oparta na smażonych potrawach czy życie w ciągłym stresie. Nieprawidłowa ilość wolnych rodników prowadzi do szybszego starzenia się organizmu. Czy poza wyeliminowaniem szkodliwych nawyków istnieje inny sposób, by pomóc organizmowi w zwalczeniu problemu?

Najlepsze preparaty do zwalczania wolnych rodników

W walce z nadmiarem wolnych rodników na pewno pomogą preparaty, które zawierają w sobie miedź koloidalną. Stosuje się ją nie tylko przy niedoborach miedzi, ale również w celu pielęgnacji skóry. Używanie jej dobrze wpływa na wszelkie zmiany skórne i grzybicze, a także pozwala poprawić strukturę naskórka oraz włosów i paznokci. Poprzez skuteczną walkę z wolnymi rodnikami opóźniamy starzenie się skóry. Żelu z miedzią koloidalną warto używać nawet profilaktycznie!

Kolejną opcją godną rozważenia jest odmładzający krem, który zawiera w sobie antyoksydanty, takie jak ekstrakty z aloesu czy imbiru. Zwalczanie wolnych rodników za jego pomocą to szybki sposób na uzyskanie zdrowej i rozświetlonej cery, a co za tym idzie — odjęciu sobie kilku lat. W antystarzeniowym działaniu pomaga przeciwutleniacz, jakim jest solanka bursztynowa. Dzięki niej pozbywamy się wolnych rodników i zapewniamy sobie odpowiednią produkcję kolagenu.

Preparatem przeznaczonym do osłabionych i wypadających włosów jest m.in. ziołoocet z czystkiem. Wyciąg z czystka zawiera w sobie naturalne przeciwutleniacze, których wpływ wzmacnia strukturę włosa poprzez walkę z wolnymi rodnikami. Włosy nie tylko wyglądają lepiej z zewnątrz, ale i stają się zdrowsze oraz odporniejsze na uszkodzenia. Zdecydowanie warto zadbać o swój organizm, jak najwcześniej, by zapobiec pogorszeniu swojego wyglądu.