Jednym z najbardziej znanych zastosowań produktów z MMS jest medycyna i zdrowie. Wiele osób uważa, że stosowanie tych suplementów może pomóc w walce z różnymi chorobami i dolegliwościami, takimi jak infekcje bakteryjne, wirusowe czy grzybicze. Niektórzy twierdzą nawet, że MMS może wspomagać leczenie chorób autoimmunologicznych oraz przeciwdziałać procesom starzenia się organizmu. 

Oczyszczanie wody

MMS zawiera chlorowodorek sodu, który jest silnym utleniaczem i może być używany do oczyszczania wody. Dzięki temu produkty z MMS mogą być stosowane jako alternatywa dla tradycyjnych środków dezynfekujących, takich jak chlor czy jodyna. W ten sposób można uzyskać wodę oczyszczoną z bakterii, wirusów i innych szkodliwych mikroorganizmów, co jest szczególnie przydatne w przypadku awarii wodociągów czy podczas podróży do miejsc, gdzie dostęp do czystej wody jest ograniczony.

Rolnictwo i ogrodnictwo

W rolnictwie i ogrodnictwie produkty z MMS mogą być wykorzystywane jako środki ochrony roślin przed chorobami i szkodnikami. Chodzi tu przede wszystkim o działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze MMS, które może pomóc w zwalczaniu różnych patogenów atakujących rośliny. Ponadto MMS może wspomagać wzrost i rozwój roślin poprzez dostarczanie niezbędnych składników mineralnych oraz stymulowanie procesów metabolicznych.

Przemysł kosmetyczny

W przemyśle kosmetycznym produkty z MMS mogą być stosowane jako składniki do produkcji kosmetyków naturalnych, takich jak kremy, balsamy czy żele. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym MMS może pomóc w walce z trądzikiem, łupieżem czy innymi problemami skórnymi. Ponadto niektórzy twierdzą, że MMS może wspomagać regenerację skóry oraz przeciwdziałać jej starzeniu się.

Przemysł spożywczy

W przemyśle spożywczym produkty z MMS mogą być stosowane jako konserwanty naturalne, które przedłużają trwałość produktów i chronią je przed rozwojem bakterii, wirusów czy pleśni. Dzięki temu MMS może być alternatywą dla syntetycznych konserwantów, które często są uważane za szkodliwe dla zdrowia.