Srebro koloidalne to preparat wykorzystywany przede wszystkim w roli środka antyseptycznego. Jako taki jest używany głównie w okulistyce, dermatologii oraz urologii. Występuje także pod postacią gotowych suplementów diety, które są już mocno rozcieńczonymi roztworami gotowymi do użytku. Mają one bardzo pozytywny wpływ na ludzki organizm. Podczas badania właściwości srebra koloidalnego udowodniono, że zabija ono około 650 odpornych organizmów chorobotwórczych! To zdecydowanie więcej niż przeciętny antybiotyk, który działa niszcząco na około 6 wybranych szczepów bakteryjnych.

Czym charakteryzuje się niejonowe nanosrebro koloidalne?

Niejonowe nanosrebro koloidalne to gotowy roztwór sporządzony z malutkich drobinek srebra zmieszanych z wodą dejonizowaną. Cząsteczki te są tak małe, że nazywa się je nanocząsteczkami. Oznacza to, że ich rozmiar nie przekracza 100 nm. Nie można więc ich zobaczyć gołym okiem ani usunąć z roztworu poprzez przeprowadzenie tradycyjnego procesu filtracji. Srebro pod tą postacią jest łatwo przyswajalne przez nasze organizmy. Jest znane i stosowane w celach leczniczych już od bardzo dawna. W czasach, kiedy ludzkość nie znała jeszcze antybiotyków, było bardzo często używane do leczenia różnorodnych infekcji i chorób. Wynikało to z jego wszechstronnych właściwości. Wykazuje ono bowiem działanie bakteriobójcze i grzybobójcze.

Do czego jest wykorzystywane srebro koloidalne?

Preparaty ze srebrem koloidalnym są stosowane jako środek pomocniczy w leczeniu różnych chorób zarówno bakteryjnych (np. borelioza czy gruźlica), jak i wirusowych (np. opryszczka czy grypa). Roztwory te są już bardzo silnie rozcieńczone, co umożliwia ich natychmiastowe stosowanie bez konieczności wcześniejszego przygotowywania preparatów w odpowiedniej proporcji. Można je stosować bezpośrednio na skórę.

Wykorzystuje się je między innymi do leczenia takich dolegliwości jak: trądzik, opryszczka, oparzenia, stany zapalne organizmu, stany chorobowe wywołane przez bakterie albo wirusy (np. grypa albo przeziębienia), zapalenia skóry, łuszczyca, łojotok, egzema, atopowe zapalenie skóry, skaleczenia, otarcia czy świąd. Używanie nanosrebra koloidalnego może również pomóc zwalczyć grzybicę, wyleczyć alergię, zażegnać zatrucie pokarmowe i pozbyć się zakażenia układu moczowego.

Jak powstaje i czym się odznacza nasze niejonowe nanosrebro?

Produkowane przez naszą firmę niejonowe nanosrebro wyróżnia się najwyższą jakością. Stężenie nanocząstek srebra w gotowym preparacie wynosi 20 ppm. Powstaje on przez rozpuszczanie metalicznego srebra w wodzie dejonizowanej najwyższej jakości. Podczas jego produkcji nie prowadzimy żadnych reakcji chemicznych. Gdy produkt jest już gotowy, poddajemy go wnikliwym badaniom laboratoryjnym, podczas których upewniamy się, że spełnia wszystkie wymagania jakościowe. Badamy też, czy w roztworze nie występują żadne inne metale, aby mieć całkowitą pewność, że nasz preparat jest bezpieczny.

Niejonowe nanostrebro koloidalne jest całkowicie bezpieczne dla ludzi. Można je bez obaw stosować na skórę. Dzieje się tak, gdyż ten rodzaj srebra koloidalnego jest pozbawiony typowych powierzchniowych zanieczyszczeń. Produkowane przez nas preparaty mają dwunastomiesięczny okres przydatności. Każda buteleczka z nanosrebrem koloidalnym jest zabezpieczona firmowymi hologramami i ma wystawione świadectwo jakości, dzięki czemu nasi klienci mogą mieć pewność, że preparat ten będzie spełniał ich oczekiwania.