• Barwnik fluorescencyjny TOPAZ Brake 5x5ml

Barwnik fluorescencyjny TOPAZ Brake 5x5ml

19.00
szt. Do przechowalni
Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Pocztex 24 14
Kurier InPost 17
Kurier DPD 17
Paczkomaty InPost Pobranie 18
Kurier DPD Pobranie 20
Kurier InPost (Pobranie) 24
Wysyłka kurierska Litwa 70
Wysyłka kurierska Węgry 75
Wysyłka kurierska do Chorwacji 110
Przesyłka kurierska do Portugalii 120
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.2 kg
Barwniki fluorescencyjne

Zamówienie telefoniczne: 690 797 388

Barwnik fluorescencyjny do wykrywania nieszczelności w hydraulicznych układach hamulcowych.  

Dawkowanie:   Wlać około 5 ml bezpośrednio do instalacji hamulcowej. Typową ilością dodawania koncentratu TOPAZ Break mieści się w zakresie 1-2% ilości płynu w układzie hamulcowym.      

Instrukcja obsługi:   Wprowadzić barwnik Topaz Break do układu hamulcowego pojazdu. Uruchomić przepływ w instalacji. Pozwolić na całkowite rozprowadzenie barwnika w układzie hamulcowym. Dokonać inspekcji układu przy wykorzystaniu lampy UV Barwnik będzie widoczny w miejscu wycieku.      

Pojemność: 5x5 ml   Chronić przed dziećmi. Przechowywać w bezpiecznym miejscu.      

Opis: Barwnik TOPAZ Break przeznaczony jest do wykrywania nieszczelności w hydraulicznych układach hamulcowych. Jest on łatwo mieszalny z powszechnie stosowanymi płynami DOT-4, DOT-5.  Barwnik fluorescencyjny może wskazywać miejsce nieszczelności tego układu. Po aplikacji i odpowiednim rozprowadzeniu po układzie należy poddać układ hamulcowy inspekcji z użyciem latarki UV lub innego źródła światła z dużą intensywnością promieniowania nadfioletowego. Należy przy tym zachować ostrożność i zawsze chronić oczy specjalnymi okularami.  Pod wpływem promieniowania UV barwnik zostaje wzbudzony emitując intensywne żółto-zielone światło, w miejscach wycieku. Wskazuje miejsce nieszczelności układu. Inspekcję najlepiej prowadzić przy niskiej intensywności oświetlenia słonecznego, np. w pomieszczeniu lub w godzinach wieczornych. 

Barwnik jest bezpieczny w stosowaniu. Barwniki pozbawione są zanieczyszczeń mechanicznych i chemicznych. 

Przeprowadzone badania potwierdziły skuteczność jego działania przy wykrywaniu wszelkich nieszczelności. Zaleca się okresową kontrolę układu hamulcowego co pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo i niezawodność pracy.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.