• Zdrowie

Szereg mineralizatorów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowani organizmu. Oliwki magnezowe MagOlie sporządzane są na bazie farmaceutycznej jakości chlorku magnezu.
Magnez jest nazywany pierwiastkiem życia, ponieważ uczestniczy w 300 procesach biochemicznych organizmu. Decyduje o prawidłowej pracy układu odpornościowego i nerwowo-mięśniowego, bierze udział w budowie kości i zębów, zmniejsza ryzyko rozwoju nadciśnienia tętniczego, niedokrwiennej choroby serca, arytmii, astmy i cukrzycy typu 2. Jego niedobór może naprawdę utrudniać życie, powodując zawroty głowy, stany lękowe, drażliwość, bezsenność i depresję. 
Preparat określany potocznie jako olejek magnezowy, tworzy na skórze jedwabiście miękką warstwę, jednak tak naprawdę nie zawiera żadnego oleju. Z chemicznego punktu widzenia jest nasyconym roztworem chlorku magnezu – heksahydrat i ważny składnik wody morskiej.  
Magnez odgrywa ogromną rolę dla układu trawiennego, oddechowego, limfatycznego, nerwowego i krwionośnego. Bezpośrednio wpływa na słuch, wzrok, funkcjonowanie serca i wielu innych. Żadna komórka nie jest w stanie wytwarzać własnych kopii bez jego udziału. Dlatego tak ważna jest jego suplementacja przez cały rok.  
Olejek magnezowy jest szybko działającym i bezpiecznym środkiem dostarczającym do naszego ciała ten pierwiastek przez skórę, tzw „transdermalnie”. Poprzez nią dociera bezpośrednio do krwiobiegu i jest stąd transportowany wprost do komórek, układu limfatycznego , tkanek i kości.  
Głównym miejscem magazynowania magnezu są kości (52,9%), mięśnie (27%) i tkanki miękkie (19,3%). Magnez dociera przez skórę znacznie szybciej niż prze układ trawienny. Trawiony magnez ma trudności w dotarciu do zwapnionych tkanek i kości. Związane jest to ze skomplikowanymi procesami metabolicznymi układu trawiennego. Magnez użyty doustnie wykorzystywany jest na poziomie 30-50%. Natomiast ten transferowany drogą transdermalną jest przyswajany w 100%. Z tego powodu wszelkiego rodzaju skurcze mięśniowe ustępują niemal natychmiast do aplikacji olejku magnezowego.

olie mag